fbpx

Jan Lacina

Freelance Kaskadér, Herec a Showman. Dělám to, co mě baví a dělám to v plném nasazení!
S adrenalinem v žilách a s organizačním duchem realizuji vlastní projekty a zároveň mám to štěstí, že se mohu podílet na reklamách a filmech českých i zahraničních produkcí.
Před kamerou i za ní se cítím naprosto svobodně, ale i tak mě hřeje u srdce, když mohu dělat show živě před diváky.

honza-lacina

Kredity

Projekty

MansterVille

MansterWheel přirozeně tvoří dominantu menších i velkých prostor. MansterWheel je základním prvkem celé interaktivní instalace MansterVille. Původně vznikl pro festival Nowhere v roce 2015. Akrobaté a performeři odvystupovali nespočet show s tímto kolosem. Například v roce 2017 VIP akce pro hosty na festivalu Cannafest nebo vystoupení pro společnost Philip Moris. Zúčastnili jsme mimo jiné velkého projektu Proletí 100letí na Vysočině, kde jsme vystupovali asi v pěti městech při oslavách 100 let republiky.

Projekty

Fireshow & Lightshow perfomance

Fireshow a lightshow se stala součástí mého života od začátku mé umělecké kariéry. Působení na Pražské umělecké scéně pro mě znamená to, že jsem schopen lidi okolo pobavit a zároveň jim předvést něco, co možná ještě v životě neviděli. Propojuji jak své znalosti akrobacie, tak pohybu celkově.
Vystoupení jsou na reprodukovanou hudbu v rozsahu 3-8 minut vhodné jak pro exteriéry, tak pro interiéry. Ideální pro různé koncerty, plesy, firemní a veřejné akce. V roce 2019 jsem měl možnost vystupovat společně se skupinou Aliatrix na akci Prague playoffs v O2 aréně. V současné době vystupuji s profesionální skupinou Pyroterra jak v Česku tak i v zahraničí.

Projekty

Stunts4U

Kaskadérská skupina Stunts4U vznikla pod záštitou proslulého českého kaskadéra a koordinátora Dima Lipitkovského a během své působnosti se podílela nejen na českých filmech, ale i těch zahraničních.
Jelikož mám za sebou zkušenosti jak z oblasti akrobacie, tak i z bojových, mohl jsem své dovednosti uplatnit i před filmovou kamerou.  Zkušenosti z filmového prostředí mě naučili, jak pracovat pod časovým nátlakem a jak se vypořádat s různorodými výzvami, které s kaskadérskou prací souvisí. V minulosti jsem se podilel na projektech italských (Dolce Roma), Tureckých (Turkish Icecream) nebo Amerických (Haunted 2) & (Shadowplay).
Samozřejmě jsem pracoval i na českých projektech jako je Blbej den a film Havel. Ve filmu Havel jsem měl možnost se realizovat i v menší mluvené herecké roli.

Projekty

Lacax Media

S mým dobrým kamarádem jsme se asi před 4 lety rozhodli natočit náš první krátký studentský film. Tou dobou jsme neměli skoro žádnou představu o tom, jak se takový film tvoří. Veškerou inspiraci jsme načerpali na internetu a uběhlo pár měsíců a náš první krátký studentský film s názvem CROWFACE byl na světě.
V současné době se věnuji videoprodukci na profesionální úrovni. Měl jsme možnost spolupracovat s různými profesionálními uměleckými skupinami, interprety a velkými společnostmi.

Kontaktujte mě

E-mail

Johnlacina@gmail.com

Mobil

+420 732 167 288